Karol Jałtuszewski/ fot. Youtube.com, TV Republika

Dziś będzie krótko… bo krew mnie zalewa jak widzę działania propagandowe.

Z racji zawodowych czasem jestem zmuszony obejrzeć (w internecie!) reżimowe media zwane powszechnie TVP. Dziś przyszedł czas na Wiadomości TVP i materiał pt. „Bruksela stawia na KOD”. Nie wypowiem się tym razem odnośnie tematu, a formy. Redaktor Karol Jałtuszewski, twarz pisowskich mediów przedstawia w swoim materiale Dorotę Wellman jako „twarz niemieckiej sieci supermarketów”. Obłuda, brak szacunku dla osoby i jej dorobku, ośmieszanie i zero kultury! Człowieka przedstawia się przede wszystkim poprzez jego główne zajęcie, a w tym przypadku jest to dziennikarka o zdecydowanie większym stażu pracy od pana Jałtuszewskiego i ogromnym doświadczeniu zawodowym. To dziennikarka, która nie trafiła do telewizji z polecenia partyjnego, której taki młokos jak wspomniany redaktor mógłby przynosić gazety do porannego przeglądu prasy. Rozumiem, że kolejny raz kiedy „Wiadomości” będą mówiły o Jacku Kurskim nie omieszkają przedstawić go jako polityka albo Michała Rachonia jako rzecznika PiS.
 
W szanującej się telewizji takie zachowania by nie przeszły. Można się różnić pracując w innych telewizjach, ale to co zobaczyłem jest najdelikatniej mówiąc podłością. W poprzednich latach taką sprawą zajęłaby się Rada Etyki, a teraz pewnie „wielki pan redaktor” otrzyma nagrodę od polityka Jacka Kurskiego.

1 KOMENTARZ

  1. Pan Jałtuszewski, w mojej ocenie jest nieobiektywny w swoich osądach. Panie Karolu! Wszystko przemija, PIS także przeminie, ale Pan zostanie zapamiętany nie jako dobry dziennikarz, ale człowiek, który irytował frustrował swoją zajadłością, zapalczywością na wszystko inne co nie zostało wydane na ten świat przez PIS. Może tak trochę samodzielnie oceniać sytuację, a nie tylko to co się dostanie napisane na karteczce……bo to jest naprawdę żenujące.

Comments are closed.